meme küçültme yöntemleri

Kimi zaman kadınlar göğüs büyüklüklerinden şikâyet ederler. Daha büyük ya da daha küçük göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar için bu konularda bazı adımlar elbette ki atılabilir. Meme büyütme operasyonları uzun yıllardır sürmekte iken, bir de bunun tam tersi olarak meme küçültme yöntemleri öne çıkmaktadır. Çünkü bazı kadınlar göğüslerinin çok büyük ya da gerekenden daha iri olmasından rahatsız olabilirler. Daha dik, daha ufak fakat daha diri memelere sahip olmak için doğal yollar mevcuttur. Seksi ve çekici bir görünüm için göğüslerin biraz daha dik ve diri durması istenebilir. Zaman içinde bir şekilde formunu kaybeden ve çeşitli sebeplerden dolayı deforme olan iri göğüsler ise pek estetik durmayabilirler. Bu nedenle de daha küçük ve daha dik göğüsler elde edilmek istenir. Bunun yolu ise göğüs kaslarını güçlendirmekten geçer.

Neler Yapılabilir?

Memeleri küçültmek için doğal yöntem arayışında olan kadınlar için bazı yöntemler dikkat çekmektedir. İşte bu yöntemler;

1. Minimizer Sutyen Kullanımı

Göğüslerin daha dik ve daha toplu durmasını sağlayabilen minimizer sutyenler ile küçültücü görevlerin aktif olması sağlanır. Memeleri toplayan ve uygun bir form tutulmasına yardımcı olan bu sutyenler ile doğal şekilde daha diri memelere kavuşmak mümkündür. Zaten toplumdaki en yaygın meme küçültme yöntemi de budur.

2. Masaj Yapma

Bazı bitkisel özlerin karışımı ile elde edilen karışımların kullanılarak göğüslere masaj yapılması, bu bölgedeki yağların küçülüp azalmasına yol açar. Bu noktada da göğüs kasları daha bir ön plana çıkar ve gereksiz irilik de yok olup gider. Bu tür masajlarda kullanılan karışımlar içinde bebe yağı benzeri kaydırıcı ve koruyucu kremler kullanılabilir.

3. Şınav Çekmek

Düzenli nefes alıp verilen, nizami şekilde çekilen şınavlar göğüs kaslarını pekiştirir ve yağ yakar. Böylelikle de kadınların göğüslerindeki rahatsız edici yayvan görüntü ortadan kalkar. Sıkı, diri ve hoş memeler bu sayede elde edilebilir. Nizami olarak günde 15 – 20 adet şınav setleri yeterlidir.

4. Göğüs Açma Hareketi

1 kiloluk ağırlıklar ile yapılan bu hareket kapsamında mekik çekme pozisyonu alınır. Yere sırt üstü yatılan ve bacaklarında büküldüğü pozisyonda 1’er kiloluk ağırlıklar ellerde olacak şekilde kollar dik olarak havaya kaldırılır. Yukarı ve aşağı, sağa ve sola gibi yönlere ellerin açılıp kapanması ile göğüs kasları fazlaca yorulmuş olur. Göğüs açma hareketinin gün içinde 15-20 adet kadar yapılması bile kısa sürede muazzam olacak olan farkların ortaya çıkmasını sağlar.

Şimdi isterseniz siz de memelerinizi bu yöntemlerle küçültebilirsiniz ve amacınıza ulaşabilirsiniz. Fakat unutulmaması gereken en önemli husus, bu yöntemler kalıcı bir meme küçültme işlemi sağlamaz. Geçici olarak kasları ve deriyi gerginleştirdiği için biraz toparlama sağlar. Ayrıca sarkık memeleri toplamadığı gibi asla meme küçültme ameliyatının yerini tutmaz. Tek gerçek meme küçültme yöntemi ameliyattır. Bu yöntemleri ameliyat düşünmüyorsanız veya bebek sonrasına ertelediyseniz deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here