yağ enjeksiyonu ile meme büyütme

Meme büyütme işleminde silikonların kullanımı 1980’li yıllardan beri giderek artmaktadır. Yeni jenerasyon silikonlar ile eskilerde yaşanan sıkıntılar artık çok az yaşanmaktadır. Doğal görünümü sağlamak amacıyla geliştirilen damla silikonlar, hanımlar tarafından tercih edilmektedir. Daha görseli ön planda meme isteyenler için ise yuvarlak silikonları öneriyorum.

Memeye yağ enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme giderek artan oranda yaptığımız işlemlerden. Özellikle fazla bir büyüme istemeyen ama biraz daha dolgun ve diri olsun, bilhassa doğal olsun isteyen hanımlar için birebir. Tabi bel, karın veya sırtta yeterli yağ dokusu olması koşuluyla. Tabi bu işlemin bir artısı da yağ alınan bölgelerdeki incelmedir. O da işin bonusu.

Taban ve yükseklik farkı olan silikonlar ile eşitsizlik olan memelerde yakın görüntü sağlanmaya çalışıldı. Ancak şimdilerde edindiğim tecrübeler ile eşitsizlik durumlarını düzeltmekte silikonları yeterli bulmuyorum. Özellikle de fark büyük ise bu durumda yağ enjeksiyonu çok kurtarıcı.

Silikonun konulacağı yer sabittir. Sonuçta meme ucu silikonun en yüksek yerine denk gelmelidir. Memenin deri kılıfı memenin alt kısmında yetersiz ise bu bölgede yuvarlak görünümü oluşturmakta silikon yetersiz kalmaktadır. Ancak yer çekiminin de etkisi ile zamanla biraz daha yuvarlak bir görüntü elde edilebilir. Bu yetersiz kalırsa yağ enjeksiyonu imdadımıza yetişir.

Yağ enjeksiyonunu istediğimiz bölgeye istediğiniz miktarda yapabiliriz. Böylece meme alt dokusunda yuvarlak görünüm sağlayabiliriz. Belli aralıklar ile yapılan enjeksiyonlar ile memenin alt kontürünü daha da güzelleştirebiliriz. Sonuçta bazen silikon uygulaması ile yağ enjeksiyonunun bir arada yapılması şarttır.

Yağ enjeksiyonunun da yetersiz olacağı durumlar söz konusudur. Meme kılıfı hiç gelişmemiş ise yani göğüs bölgesi dümdüz ise yapılacak yağ enjeksiyonunun dolduracağı bir kılıf olmadığından yağ enjeksiyonu da başarısız olur. Bu durumda silikon ile meme büyütme daha doğru olur. Kas altı çok yüksek profil olmayan yuvarlak ya da damla silikon doğal bir görünüm sağlar.

Hibrit meme büyütme

Meme büyütme ameliyatı 1 saat süren, kişinin sosyal yaşantısını kısıtlamayan bir estetik girişimdir. Ancak teknik olarak hiç de o kadar kolay değildir. Her kadının memesinin şekli, göğüs kafesinin şekli, meme dokusuda sarkma oranı farklıdır. Bu ölçüler dikkate alınarak cerrahi teknik, silikon şekli, boyutu tercih edilmelidir. Bazen iki aşamalı işlem yapılması da gerekebilir. Tüm bunlar muayene de anlaşılacak ayrıntılardır. Bazen sadece silikon ya da yağ enjeksiyonu, bazen de her ikisi bir arada yapılır. Buna hibrit meme büyütme denir.

Memeye yağ enjeksiyonunun kalıcılığı 18- 36 ay civarındadır. Ama enjekte edilen yağın büyük bir kısmı orada kalır. Belki ikinci bir operasyon gerekebilir. Sonuç olarak, silikon mu yağ enjeksiyonu mu derseniz, benim şahsi fikrim eğer yapınız ve istekleriniz uygunsa ve epey büyüsün istiyorsanız silikonla meme büyütme derim. Ama 1-2 cup büyüme yeterli ve doğal olsun derseniz kesinlikle yağ enjeksiyonu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here