meme büyütme fiyatları

Meme büyütme ameliyatları, memeleri vücuduna oranla küçük ve sönük bir yapıya sahip olan bayanlara uygulanmakta olup genel itibariyle, silikon protezler ile gerçekleştirilmektedir. Operasyon esnasında meme derisi meme altından, koltuk altından veya meme başı çevresinden açılır ve silikon iç kısma yerleştirilir.

Meme büyütme estetiği uygulamalarında meme büyütme fiyatları,  kişiye takılan silikonun maliyetine göre farklılık gösterebilmektedir. Silikonların, farklı tür ve çeşitleri bulunmaktadır. Bu silikon türlerinden, hastaya hangisinin daha olduğuna muayene esnasında doktor tarafından karar verilir. Tabi hastanın istekleri en önemli faktördür. Bu durum da, gerçekleştirilecek olan operasyonun mahiyetinde belirleyici bir etkiye sahiptir ve meme büyütme fiyatı buna paralel olarak şekil kazanır. Ayrıca ameliyatın yapılacağı hastane fiyatı ve estetik cerrahın alacağı ücret de meme büyütme fiyatları üzerinde belirleyici olmaktadır.

Meme Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme büyütme, yaklaşık 1 saat devam eden estetik bir operasyon olup genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Operasyonun tamamlanmasının ardından hastanın 1 gün hastanede kalması gerekmektedir. Hastada hafif düzeyde ağrı hisseder.  Bu ağrılar, basit ağrı kesicilerle dahi kontrol altına alınabilmektedir.

Küçük ve sönük bir görünüme sahip olan göğüslere vücut ölçüleri doğrultusunda silikon protez yerleştirilmektedir. Bununla birlikte bilinmelidir ki hormon ilaçları ya da doğal bitkilerin, göğüslerin büyümesini sağlayıcı bir etkisi bulunmamaktadır. Operasyon olmadan göğüslerin büyümesi gibi bir durum söz konusu değildir. Tüm bunlardan yanı sıra, hastanın kendi yağları kullanılarak da meme büyütme operasyonunu yapılabilmektedir. Meme büyütme fiyatları bu durumda değişiklik gösterecektir.

Silikon Protezlerde Kontrole Ihtiyaç Duyulur mu?

Operasyon sırasında hastaya takılan meme silikonu için belirli periyotlarla bakım ya da kontrole gereksinim yoktur. Ancak kişinin normal meme kontrollerini devam ettirmesi yararına olacaktır. Nadiren rastlanan bir durum da olsa bazı kişilerin vücudunda silikon kapsül kontraktürü denilen bir duruma sebep olabilir. Bu durumda ameliyat yeniden yapılmalıdır. Bu durumun tedavisinin sağlanması mümkündür.

Meme silikonları ömürlük olup yıpranma ya da sıkma gibi durumlarda sönme veya patlama gibi bir duruma maruz kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Sağlam bir yapıya sahiptirler ve silikonların içi akmaz. Meme ölçüsünde sapma ya da ilerde eksilme gibi problemlere neden olmaz, simetriyi korumaktadır. Teknoloji daha konforlu silikonlar üretirken silikon fiyatları da giderek düşmektedir. Meme büyütme fiyatlarını bu da etkiler.

Operasyon Sonrası İz

Silikonların koltuk altından yerleştirilmiş olduğu meme büyütme operasyonlarında, koltuk altında kimsenin fark edemeyeceği bir kısımda çok küçük dahi olsa bir iz kalması mümkündür. Ancak bu iz son derece belirsiz olduğundan, dışarıdan bakıldığında hiçbir görülmesi mümkün değildir.

Göğsün baş ya da alt kısmından kas dokusunun altına yerleştirmek suretiyle gerçekleştirilen meme büyütme operasyonlarinda ise, yine göğsün baş kısmında küçük bir iz kalacaktır. Nitekim vücuda neşter değen tüm cerrahi operasyonlarda mutlaka minimum büyüklükte dahi olsa bir ameliyat izi kaçınılmazdır. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi bu iz belli belirsiz bir izdir. Eğer esmer bir tene sahipseniz hiç fark edilmeyeceğini bile rahatlıkla söyleyebiliriz.

Benim tercihim genellikle meme altı çizgisinden silikonu koymak yönündedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here