ameliyatsız meme büyütme

Ameliyatsız meme büyütme kavramı bir süredir insanların kafasını meşgul ediyor. Bilindiği gibi estetik cerrahi ameliyatları sayısı giderek artan oranda karşımıza çıkıyor. Herkes ameliyat olmak istemiyor ama memeleri büyüsün istiyorlar. Bu yüzden bu durumu ve talebi suistimal etmek isteyen bir sürü insan ve firma türedi. Benim öncelikle bir hekim olarak insanları bu konuda uyarmak, doğru nedir anlatmak görevim.

Ameliyatsız meme büyütme deyince memesinin küçüklüğünden muzdarip kadınların ilgisini çekmek çok kolay. Çünkü malum insanlar kolaya kaçmaya meyillidir. Bir hap içeyim, iki masaj yapayım, biraz da sporla desteklersem benim de dolgun memelerim olur sanıyorlar. İnternete bakacak olursanız onlarca yöntemle meme büyütüldüğünün iddiasını görürsünüz. Kısaca söylemek gerekirse tıbben hiç birinin geçerliliği yok. Yan etkilerinin ne olduğu bilinmiyor. Çörek otu yağıymış, şerbetçi otu bilmem nesiymiş ne olduğu belirsiz ürünlere kanan insanların olduğunu bilmek beni çok üzüyor. Kolaya kaçmayı anlıyorum ama bilimin kabul etmediği, yine bilim tarafından önerilmemiş, yan etkilerinin araştırılmadığı ürünleri kullanmak doğrusu cesaret işi. Özetle söylemek gerekirse silikonla meme büyütme haricinde tam olarak kabul görmüş ve işe yarayan bir yöntem yok. Burada bazı doktor arkadaşların uyguladığı yöntemlerden ve diğer işe yaradığını düşündüğüm yöntemlerden bahsetmeye ve bilgi vermeye çalışacağım.

Yağ Enjeksiyonu ile Ameliyatsız Meme Büyütme

Ameliyatsız meme büyütme yöntemleri denen alternatiflerden bana göre silikona alternatif olabilecek tek yöntemdir. Kişinin bel veya kalçasından, ya da karnından alınan yağların özel bir işlemden geçirilerek memeye uygulanması işlemidir. Bu yöntemin en büyük avantajı kişinin kendi yağlarının kullanılmasıdır. Yabancı bir madde vücuda girmemiş olur. Ancak silikonla ilgili de bugüne kadar ispatlanmış bir zarar söz konusu olmadığı için bu avantajı çok önemli olarak görmüyorum. Zaten meme dokusu içine uygulanmasına kesin olarak karşıyım. Meme altına uygulanması durumunda meme dokusunun yapısında inflamatuar değişiklikler yaptığı, bu değişikliklerin zarar verici olmadığı ancak meme kanseri takiplerinde karışıklığa yol açabileceği düşünülüyor. Bu, çok önemli bir handikap değil. Asıl sorun yağ enjeksiyonunun kalıcı olmaması ve büyük boy meme isteyenler için uygun olmaması. Kişisel faktörlere bağlı olmakla birlikte her 2-5 yılda bir tekrarı gerekir. Silikonu ise bir kere taktırır, bir komplikasyon olmazsa çok uzun yıllar kullanabilirsiniz. Meme boyunu 1-2 beden büyütebilir ama çok büyüme pek mümkün olmaz.

Dolgu ile Ameliyatsız Meme Büyütme

Ameliyatsız meme büyütme için kullanılan dolgulara kesinlikle karşıyım. Daha doğrusu vücudun başka yerlerinde çok işe yarayan bu dolguların memede kullanılmasına karşıyım. Çünkü çok olumsuz durumlar gördüm. Ben hiç uygulamadım, uygulamayı da düşünmüyorum.

Diğer Ameliyatsız Meme Büyütme Yöntemleri

Bu bölümde sadece sporla meme büyütmeden bahsedeceğim. Çünkü diğer yöntemlerin zararsız olduğunu düşünmüyorum. Sporla meme büyütme mümkün. Mantık zaten silikonun yaptığına dayalı. Memenin arkasında bir oluşum yaratarak memeyi öne itmek amaç. Sporla göğüs kasları dediğimiz pectoral adeleyi büyütebilirseniz, büyümüş kas kütlesi memeyi öne iteceği için 1-2 beden meme büyütme sağlayabilir. Fakat bunun kolay bir şey olduğu sanılmasın. Bir kere bir miktar memeniz olmalı ki büyüyen kas grubu onu öne doğru itebilsin. Ayrıca spor yapmayı sevmeyen bir ülkede pectoral adeleyi büyütebilecek kadar sistemli bir spor yapmanın pek pratik olduğunu düşünmüyorum. Keşke olabilse.

Sonuç olarak ameliyatsız meme büyütme yöntemlerinin daha alacağı çok yol var. O zamana kadar silikonla meme büyütme altın standart olmayı sürdürecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here